SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 7303083
nr 730 3083
Skål
silver, genombruten, Tyskland, tidigt 1900-tal, diameter: 26 cm, höjd: 6, 440 g
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
måndag 5 december 2011
kl 17:13:54
5/12 15:25:12
5 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver